 |
 |
|
|
 |
 |
Services
|
| Nieuwe patiënten | Wanneer u een nieuwe patiënt bent in onze apotheek, zijn wij u graag zo goed mogelijk van dienst. Een aantal gegevens zijn daarbij van belang:
- persoonsgegevens van u en eventuele gezinsleden - geneesmiddelen die worden gebruikt (zo mogelijk een overzicht van uw vorige apotheek) - medische gegevens die van belang kunnen zijn voor de veiligheid van uw geneesmiddelgebruik zoals zwangerschap, overgevoeligheden, ziektes en aandoeningen.
| | | | Recepten | Recepten die u aanbiedt in de apotheek worden in principe direct klaargemaakt. Wanneer het klaarmaken van een recept veel tijd in beslag neemt, zullen wij u vragen of u de medicijnen later kan afhalen. Soms zijn de middelen niet of onvoldoende voorradig. In dat geval overleggen wij met u of u al een gedeelte wil meenemen, of alles in een keer wilt afhalen. Het is ook mogelijk om recepten thuis te laten bezorgen. Artikelen die wij voor 16.30 bestellen, zijn de volgende ochtend in de apotheek aanwezig. Bij homeopatische en alternatieve produkten duurt het soms wat langer.
Wanneer u met uw recept geneesmiddelen haalt in de apotheek, vragen wij vaak gegevens bij u na. Soms moet u enige tijd wachten tot uw recept klaar is. Dat heeft te maken met een aantal handelingen die wij moeten uitvoeren met uw recept.
- controle van de persoonsgegevens - controle van de receptgegevens - verwerken van het recept in de computer - verzekerdegegevens controleren - controleren of u de nieuw voorgeschreven middelen veilig kan gebruiken. - klaarmaken van de voorgeschreven middelen - informatiemateriaal verzamelen
U mag dan gerust even gaan zitten tot wij met uw recept klaar zijn.
| | | | Veilig medicijngebruik | Samen met uw huisarts of specialist zorgen wij ervoor dat uw geneesmiddelgebruik optimaal is. Wij houden bij welke geneesmiddelen u nu gebruikt en welke middlen u in het verleden gebruikt heeft (uw medicatiehistorie) en of die elkaar verdragen. Ook controleren wij of het veilig is om de geneesmiddelen te gebruiken bij eventuele gezondheidsproblemen. (zwangerschap, overgevoeligheden, aandoeningen). Wanneer u deze informatie aan ons doorgeeft, kunnen wij met de controle van nieuwe middelen hiermee rekening houden. | | | | Privacy | U heeft recht op bescherming van uw persoonlijke levenssfeer, net name daar waar het uw medische gegevens betreft. Gezamenlijk met een aantal apotheken en huisartsen zijn wij geautomatiseerd. Hierop is een privacyreglement voor alle betrokkenen van toepassing die is aangemeld bij de Registratiekamer en voldoet aan wettelijke eisen. Uw persoonlijke gegevens worden door ons uitsluitend gebruikt in het kader van uw behandeling met geneesmiddelen, controle op de veiligheid en correctheid daarvan en voor het declararen van de kosten ervan bij uw zorgverzekeraar of bij uzelf. Het verstrekken van uw medicatiegegevens aan derden (zoals specialisten, ziekenhuizen, apotheken en dergelijke) gebeurt als regel alleen met uw instemming.
| | | | Bezorgregeling | Wanneer u om gezondheidsredenen niet in staat bent om zelf uw geneesmiddelen bij de apotheek af te halen en u niemand in uw directe omgeving heeft die dat voor u kan of wil doen, is de apotheek bereid om deze bij u te bezorgen. U kunt daarover met ons afspraken maken. Eventueel geeft uw huisarts via uw recept aan of bezorgen om medische redenen gewenst is.
| | | | Betaling | De apotheek levert in principe niet op rekening. Wij declararen de geneesmiddelen, die vergoed worden, direct bij uw verzekering. De overige middelen kunt u in de apotheek afrekenen. U kunt in de apotheek gratis pinnen, met de chipknip betalen of kontant afrekenen.
| | | | Generieke geneesmiddelen | Generieke geneesmiddelen en parallelle geneesmiddelen
Wij werken mee met verzekeraars en overheid om de kosten van geneesmiddelen zo beperkt mogelijk te houden. Zij vragen van ons om zo doelmatig mogelijk af te leveren. (Huis)artsen schrijven al zoveel mogelijk voor op de naam van de werkzame stoffen en wij leveren onder die naam af zodra een middel zo beschikbaar is. Eveneens uit kostenoverwegingen leveren wij soms identieke geneesmiddelen uit andere EU landen af (dit heet parallelimport). Graag geven wij u hierover tekst en uitleg als u dat wenst.
| | | | Speciale bestellingen | De apotheek kan niet alle artikelen— met name alternatieve en homeopatische middelen — in voorraad hebben. Daarvoor zijn er teveel producten in omloop. Het kan dan ook voorkomen dat u ons vraagt om bepaalde middelen voor u te bestellen. Wij doen dat graag voor u. Wanneer u echter achteraf deze middelen niet meer wenst, kunnen wij zulke bestellingen doorgaans niet meer terugsturen. Het gaat immers om geneesmiddelen. Indien dat het geval is zijn wij helaas genoodzaakt om u de kosten van een dergelijke bestelling toch in rekening te brengen.
| | | | | | | | | | |
|
|
|
 |
| |
|
 |
 |
 |
|
|
|
 |